KONST / Litografier / Litografi 16657168

nr 1665 7168

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Litografi, Kvinnoansikte med urna. Signerad, numrerad 250/310, daterad, 53x66 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 9 december 2024
kl 19:50:07

9/12 17:02:17 1      700 kr
9/12 19:45:07 2      Vinnande bud

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén